Bananowce

Bananowce

Egzotyka w Gartenland!

Jesteśmy na etapie wprowadzania do naszej oferty roślin egzotycznych.

Pierwszą z dostępnych w stałej sprzedaży roślin egzotycznych jest bananowiec – Musa Tropicana.

Oferta zawiera różne wielkości materiału roślinnego – od maluchów w multiplatach po dorosłe osobniki tych bylin, które mierzą ponad 1 m wysokości.

Roślina świetnie prezentuje się w wnętrzach domowych, cieszy się coraz większą popularnością. Ma ciekawy pokrój oraz ubarwienie liści.

W okresie od wiosny do jesieni warto ją wynieść na taras lub do ogrodu.

Z pozoru trudna w uprawie roślina, nie wymaga szczególnej opieki. Wystarczy dbać, aby podłoże było stale wilgotne. Odżywianie również nie jest zbyt trudne, wystarczy nawóz do roślin domowych. W okresie wegetacji częściej – co około 2 tygodnie, w okresie zimowym wystarczy nawożenie raz miesięcznie.

Kilka ciekawostek:

  • Bananowce mimo swoich dużych rozmiarów, to…. Byliny, czyli rośliny zielne wieloletnie. Cechy jakie na to wskazują, to zamieranie pędu, na którym występują owoce, kiedy zostaną wydane owoce.
  • Niezależnie od tego, że jest to roślina egzotyczna, to nawet w naszych warunkach (klimat umiarkowany) szybko rośnie. Jego wysokość maksymalna może osiągnąć w Polsce nawet 2,5 m.
  • Jest to gatunek odporny na choroby i rzadko kiedy zaatakowane są nimi szkodniki takie jak mszyce, mrówki czy ziemiórki które są częstym utrapieniem roślin domowych.
  • Nie musisz się martwić o swojego pupila – roślina nie jest trująca, więc nawet jeśli zainteresuje się nią Twój kot czy pies nic im nie będzie. Bananowiec nie zawiera substancji toksycznych.
  • Bananowiec to roślina owocowa, której pierwsze plony możemy zaobserwować już po 5 latach uprawy w pojemniku. Owoce są oczywiście jadalne. Nie osiągają wielości, takich jakie możemy spotkać na półce sklepowej, ale ich smak jest równie dobry.

Zobacz także:

Z gruntu lubimy kontakt!
Jak możemy Ci pomóc?