Ekologia

Ekologia

W Gartenland myślimy o przyszłych pokoleniach!

Nasze działania ekologiczne mają na celu dbanie o kondycję planety, poprawę jakości środowiska naturalnego.

Środki ochrony roślin

W pierwszej kolejności wybieramy biologiczną ochronę roślin. W momencie pojawienia się szkodników, do akcji wkraczają pożyteczne nicienie i bakterie, które skutecznie je zwalczają.
Ograniczamy zużycie chemicznych środków ochrony roślin, jeśli jesteśmy zmuszeni ich używać, zawsze stosujemy się do zaleceń Instytutu Ochrony Roślin.

Nawozy używane do produkcji roślin są oparte na kwasach humusowych, które w naturalny sposób stymulują ukorzenianie się roślin oraz ich wzrost. Dodatkowo wzbogacają glebę w próchnicę, co poprawia jej parametry, dzięki czemu m. in. ograniczamy podlewanie roślin.

Recykling

W czasie produkcji, rośliny systematycznie zmieniają pojemnik, w jakim są uprawiane. Z wiekiem, należy przesadzać je w coraz to większe pojemniki, aby roślina prawidłowo się rozwijała. Mając na uwadze ograniczenie zużycia plastiku, wszystkie doniczki są przez nas wykorzystywane wtórnie. Po wysadzeniu roślin z mniejszego pojemnika, doniczka jest oczyszczana i przechowywana do kolejnego wykorzystania, w momencie wysadzania roślin z multiplatów.

Woda – podlewanie

Wiemy jak ważna dla naszej planety jest woda, dlatego ograniczamy jej zużycie.
W tym celu, staramy się zabezpieczyć parowanie wody z gleby, dlatego w naturalny sposób dbamy o kondycję gleby oraz jesteśmy na etapie wprowadzania do produkcji łusek z nasion gryki, które tworzą warstwę izolacyjną na powierzchni gleby w doniczce. Działania te, dodatkowo zabezpieczają roślinę na czas transportu, aby miała długo utrzymaną wilgoć.

Dodatkowo w planie inwestycyjnym na przyszły rok mamy rozbudowę systemu melioracyjnego z odbiorem wód deszczowych i doprowadzenie do zbiornika retencyjnego, z którego będziemy czerpać wodę do podlewania roślin.

Z myślą o przyszłości kolejnych pokoleń, powiększamy trwałe tereny zieleni, na gruntach należących do firmy. Dbamy o kondycje już dorosłych drzew, które dostarczają dużą ilość tlenu.

Dodatkowo współpracujemy z kontrahentami i dostawcami, którzy dbają o ochronę środowiska. Ponad to, staramy się przekazywać wiedzę na temat świadomości działań ekologicznych.

Zobacz także:

Z gruntu lubimy kontakt!
Jak możemy Ci pomóc?