Park maszynowy

Park maszynowy

 

Powierzchnie magazynowe.

Wraz z ciągłym rozwojem oraz dynamicznym wzrostem produkcji, postanowiliśmy zwiększyć nasze powierzchnie magazynowe.

W celu optymalnego przechowywania roślin w ostatnich latach powstały 2 nowoczesne  obiekty foliowe wraz z systemem cieniującym umożliwiają ograniczenie straty ciepła w tunelach foliowych. Tunel foliowy wyposażony w system cieniujący stanowi idealne i pewne rozwiązanie dla zapewnienia absolutnego komfortu upraw, niezależnie od sezonu.

Łączna powierzchnia tych obiektów to ponad 6 tys. m2.

 

Pola kontenerowe

Miejsce przechowywania roślin (kontenerownie) w pojemnikach pokryte matami szkółkarskimi. Cała powierzchnia obejmująca 7,5 tys. m2 pokryta jest substratem, który po dokładnym utwardzeniu i pokryciu specjalistycznymi matami poprawiają kondycję roślin oraz pozwalają szybko odprowadzić nadmiar wody z doniczek.

 

System nawadniający

We wszystkich obiektach magazynowych i przechowalniczych posiadamy system zraszający wyposażony w dysze zraszające umożliwiające równomierne dostarczanie wody.

 

Maszyny balotujące

W przeciągu dwóch lat Firma podjęła decyzję o zwiększeniu parku maszynowego urządzeń balotujących z 10 szt. do 15 maszyn.

Dla naszych Klientów chcących nabyć nasze rośliny wczesną wiosną, gdzie temperatury są jeszcze zmienne, przygotowujemy rośliny tzw. „balotowane”. Balotowanie polega na zabezpieczeniu systemu korzeniowego roślin goło korzennych przed wysychaniem korzeni jak również przed uszkodzeniami.

 

Maszyna rozdrabniająca Big Bal z torfem sprasowanym w raz z mieszalnikiem.

Ważnym elementem produkcji w pojemnikach kontenerowych jak również w balocie jest odpowiednie przygotowanie podłoża torfowego pod względem wilgotności i nawożenia.

Maszyna rozdrabniająca umożliwia rozdrobnienie substratu torfowego z Big-bal a następnie transport do mieszalnika. Tam rozdrobniony torf jest nawadniany i dalej transportowany do pojemników lub dalszej obróbki.

 

Doniczkarka

Wyposażyliśmy Firmę w specjalistyczną maszynę do sadzenia pojemników/doniczek w celu zwiększenia wydajności i ujednolicenia standardów naszych produktów.

Zobacz także:

Z gruntu lubimy kontakt!
Jak możemy Ci pomóc?